Duralové karabíny 8 produkty

Zobraziť 1 - 8 z 8 položiek
  • Asymetrická hliníková karabína tvaru písmena D je zvlášť vhodná na pripojenie rôznych prostriedkov, ako napr. zlaňovacej brzdy, alebo na konce spojovacích prostriedkov. Vďaka novému 3D tvaru (prierez tvaru písmena H) sa znížila jej hmotnosť pri rovnakej pevnosti. Jej plynulý vnútorný tvar a systém zámku KeyLock uľahčujú manipuláciu. 

  • Vďaka kompaktnému tvaru a poistke zámku sa táto karabína používa pri istení: pripojenie istiaceho prostriedku k úväzku, istenie cez polovičný lodný uzol, atď ... Profil v  tvare písmena H získaný 3D kovaním za tepla znižuje hmotnosť karabíny bez obmedzenia jej pevnosti. Systém zámku KeyLock zabraňuje zachyteniu karabíny pri manipulácii.

  • Karabína Petzl OK sa používa spoločne s kladkami a v kladkostrojoch. Symetrický oválny tvar uľahčuje použitie kladky, je ideálny pre zapínanie do kotviacich bodov. Systém Key-lock zabraňuje náhodnému zaháknutiu karabíny.

  • Základom karabíny je inovovaný model osvedčenej karabíny SPIRIT, ktorý je opatrený skrutkovacou poistkou zámku. Táto karabína je určená pre špecifické situácie, napríklad istenie z istiaceho stanovišťa v stene. Profil karabíny v tvare písmena H získaný 3D kovaním za tepla znižuje hmotnosť karabíny bez ovplyvnenia jej pevnosti. 

  • Táto symetrická oválna karabína je určená pre technické lezenie. Jej tvar je ideálny pre zapínanie do skob a rebríčkov (ľahko sa pretáča) a obmedzuje hromadenie vybavenia pripnutého ku karabíne. Absencia poistky zámku uľahčuje a urýchľuje pripínanie a odopínanie karabíny.

  • Karabina novej generácie ANGE L predstavuje kombináciu tradičnej karabíny so západkou a klasickej karabíny s drôtovou západkou. Spojuje sa v nej plynulosť západky s pružinou a ľahkosť drôtového systému. Vďaky technológii zámku MonoFil Keylock firmy Petzl a profilu karabíny tvaru H váži ANGE L len 34 gramov a ponúka optimálny pomer hmotnosť / pevnosť.

  • Karabína asymetrického tvaru s prehnutou alebo rovnou západkou, je určená pre použitie v expresnom sete na strane k lanu. Ergonomický tvar uľahčuje zapínanie a odopínanie lana. Vyniká nízkou hmotnosťou a dodává sa v eloxovanom prevedení, ktoré je odolnejšie proti korózii. Systém Keylock zabraňuje náhodnému zaháknutiu karabíny za skobu, lano, sľučku alebo...

  • Karabína v  dvoch typoch - s rovnou, alebo prehnutou západkou. Je určená pre horolezcov, ktorí chcú začať s lezením vonku na skalách s odolným vybavením. Veľká svetlosť otvorenej západky uľahčuje manipuláciu, prierez tvaru písmena H ponúka vyvážený pomer hmotnosti a pevnosti (38 kN a 8 kN pozdĺžna/priečna os pri 45 gramoch). 

Zobraziť 1 - 8 z 8 položiek